Winnica Widokowa

Previous Next

Winnica Widokowa logo

Winnica Widokowa powstała w 2013 r. i obejmuje obszar 4 ha, na którym jest uprawianych kilkanaście odmian winorośli. Wśród nich znajdują się: Solaris, Seyval Blanc, Chardonnay, Riesling, Rondo, Souvignier Gris, Regent, Muscaris, Johanniter oraz Leon Millot. Dzięki nim powstają wina białe i różowe, jak również bardziej wytrawne i wyraziste wina czerwone.

 

Winnica znajduje się na wzgórzach podkarpackiej miejscowości Kombornia, a na wysokości 470 metrów degustacjom wina towarzyszy widok na przepiękną panoramę. Horyzont, który stanowi tło winnicy w sumie ma długość ponad 100 km. Południowe nachylenie stoku gwarantuje niezwykłe warunki do wzrostu owoców. Widokowa to miejsce w pełni rodzinne, w którym każdy owoc jest traktowany z wyjątkową troską.

W winnicy prowadzone są degustacje indywidualne i grupowe. W roku 2019 winnica została laureatem Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS - wina Sejblaj i Solares zostały uhonorowane złotym i srebrnym medalem konkursu.

 

logo2 logo1 logo3

 

Karpacki Szlak Wina został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 

 

Polityka prywatności

© Copyright 2017. ProCarpathia. All Rights Reserved Karpacki Szlak Wina

Search