Winnica Widokowa

Previous Next

WWinnica Widokowa logoinnica Widokowa powstała w 2013 r. i obejmuje obszar 4 ha, na którym jest uprawianych kilkanaście odmian winorośli. Wśród nich znajdują się: Solaris, Seyval Blanc, Chardonnay, Riesling, Rondo, Souvignier Gris, Regent, Muscaris, Johanniter oraz Leon Millot. Dzięki nim powstają wina białe i różowe, jak również bardziej wytrawne i wyraziste wina czerwone.

Winnica znajduje się na wzgórzach podkarpackiej miejscowości Kombornia, a na wysokości 470 metrów degustacjom wina towarzyszy widok na przepiękną panoramę. Horyzont, który stanowi tło winnicy w sumie ma długość ponad 100 km. Południowe nachylenie stoku gwarantuje niezwykłe warunki do wzrostu owoców. Widokowa to miejsce w pełni rodzinne, w którym każdy owoc jest traktowany z wyjątkową troską.

W winnicy prowadzone są degustacje indywidualne i grupowe. W roku 2019 winnica została laureatem Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS - wina Sejblaj i Solares zostały uhonorowane złotym i srebrnym medalem konkursu.

 

Kontakt:

Kombornia 802B,

38-420 Kombornia

+48 501 743 251

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

Strona internetowa

Instagram

 

Atrakcje

Rezerwat Prządki 2

Rezerwat Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego utworzony został w roku 1957, na powierzchni 13,60 ha, na pograniczu wsi Czarnorzeki i Korczyna, 12 km od Krosna. Wychodnie skalne występujące na szczytach wzniesień Pogórza Dynowskiego powstały 55–35 mln lat temu. Na przestrzeni kilku kilometrów (między Korczyną a Węglówką) występują aż 23 warstwy nasuniętych na siebie, różnych zupełnie tworów geologicznych. Same „Prządki” zbudowane są z piaskowców ciężkowickich, powstałych w okresie eocenu. Piaskowiec ten okazał się odporniejszy na erozję od sąsiadujących warstw. Upływ czasu i warunki atmosferyczne wpłynęły na skały w taki sposób, że przybrały one kształty maczug albo grzybów skalnych. Najwyżej położony punkt rezerwatu znajduje się na wysokości 520 m. n.p.m.

Zobacz więcej: Rezerwat Prządki

 

Centrum Dziedzictwa Szkła 4Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, gdzie turyści mogą zobaczyć proces produkcji i zdobienia wyrobów ze szkła oraz wziąć w nim czynny udział. Znajdują się tu ekspozycje prezentujące szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców oraz użytkowe – przykłady najwyższego kunsztu wzorniczego i designu. W strukturę Krosna – Miasta Szkła jest wkomponowanych kilkanaście rzeźb tworzących szlak małej architektury… szklanej.

Strona internetowa: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

 

Zamek Kamieniec 2

Zamek (ruiny) Kamieniec jest położony na terenie dwóch wsi  – zamek górny w Odrzykoniu i zamek dolny w Korczynie. Osadnictwo w tym miejscu istniało już prawdopodobnie w IX wieku, natomiast zamek murowany powstał tu za czasów Kazimierza Wielkiego. Początkowo należał do hetmana wielkiego koronnego, wojewody krakowskiego Mikołaja Kamienieckiego. Później wielokrotnie zmieniał właścicieli (jednym z nich był Aleksander Fredro, który tutaj ulokował akcję „Zemsty”). Obecnie dzierżawiony przez prywatnego przedsiębiorcę, który systematycznie restauruje kolejne elementy. Na terenie zamku znajduje się pracownia ceramiki zamkowej gdzie prezentowana jest tematyka produkcji wyrobów z ceramiki i techniki jej zdobienia oraz prowadzone są warsztaty twórcze.

Strona internetowa: Zamek Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu

 

 

loga nowe

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search