Winnice Pradoliny

Previous Next

 

Winnice Pradoliny Mateusz Radek

 

Winnice Pradoliny powstały w 2014 r. Właścicielem jest Mateusz Radek, absolwent studiów enologicznych. Winnica zajmuje areał nasadzeń 3,3 ha winorośli, głównie odmian niemieckich i austriackich m.in.: Solaris, Regent, Riesling, Zweigelt, Johanniter, Seyval Blanc, Chardonnay, Cabernet Cortis.

 

To pierwsza na Podkarpaciu winnica ekologiczna oraz jedna z pierwszych w kraju winnic z „zielonym listkiem”, w której nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin i innych toksycznych substancji. Winnica specjalizuje się w produkcji intensywnie wybarwionych, aksamitnych wytrawnych czerwonych win BIO, a także lekkich, aromatycznych półwytrawnych białych win BIO, nagradzanych podczas polskich konkursów i targów.

BIO wina dostępne są w sprzedaży w sklepach ekologicznych w całej Polsce, wybranych sklepach z winami i restauracjach. Wina można także zakupić na miejscu w winnicy. W winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki.

logo2 logo1 logo3

 

Karpacki Szlak Wina został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 

 

Polityka prywatności

© Copyright 2017. ProCarpathia. All Rights Reserved Karpacki Szlak Wina

Search