Winnice Pradoliny

Previous Next

 

Winnice Pradoliny Mateusz Radek

 

Winnice Pradoliny powstały w 2014 r. Właścicielem jest Mateusz Radek, absolwent studiów enologicznych. Winnica zajmuje areał nasadzeń 3,3 ha winorośli, głównie odmian niemieckich i austriackich m.in.: Solaris, Regent, Riesling, Zweigelt, Johanniter, Seyval Blanc, Chardonnay, Cabernet Cortis.

 

To pierwsza na Podkarpaciu winnica ekologiczna oraz jedna z pierwszych w kraju winnic z „zielonym listkiem”, w której nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin i innych toksycznych substancji. Winnica specjalizuje się w produkcji intensywnie wybarwionych, aksamitnych wytrawnych czerwonych win BIO, a także lekkich, aromatycznych półwytrawnych białych win BIO, nagradzanych podczas polskich konkursów i targów.

BIO wina dostępne są w sprzedaży w sklepach ekologicznych w całej Polsce, wybranych sklepach z winami i restauracjach. Wina można także zakupić na miejscu w winnicy. W winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki.

 

Kontakt:

Trzciana 1,

36-071 Trzciana

+48 694 969 329

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

Strona internetowa

 

Atrakcje

Trzciana kościół

W Trzcianie zachował się murowany kościół św. Wawrzyńca i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej wraz z bogatym wyposażeniem. Jako najbardziej prawdopodobną datę powstania parafii przyjmuje się dzień 14.05.1417 r. Obecna świątynia byłaby trzecią w historii istnienia parafii. Pierwsza powstała w 1416 r. albo w 1417 r. Druga konsekrowana była 02.05.1615 r., pod tym samym wezwaniem i służyła parafii do końca XIX w. Trzecią, która obecnie istnieje, wybudowano w latach 1897-1898. Wzniesiono ceglany, neogotycki kościół, do którego przeniesiono ze starego trzy ołtarze. Dwa z nich, późnorenesansowe: św. Anny Samotrzeciej i Matki Bożej Różańcowej, pochodzące z 1. połowy XVII w., z rzeźbionego i polichromowanego drewna, odznaczają się wielką sztuką artystyczną.

Strona internetowa: Parafia Trzciana

 

 

Zamek Rzeszów

Zamek Lubomirskich to zdecydownanie jeden z najatrakcyjniejszych zabytków Rzeszowa. Powstałe w XVII w. bastiony otaczały niegdyś czteroskrzydłową budowlę zamku Lubomirskich z dziedzińcem pośrodku i wysoką wieżą bramną od strony zachodniej. Kamienne fortyfikacje mają wysokość 5 metrów. Stary zamek został rozebrany, a na jego miejscu wzniesiono w 1906 r. budynek sądu i więzienia. Obecnie zamek jest siedzibą rzeszowskiego Sądu Okręgowego.

Zobacz więcej UM Rzeszów: Zamek Lubomiskich

 

Rzeszów pałacPóźnobarokowy pałac letni Lubomirskich, dzieło Tylmana z Gameren, wzniesiono pod koniec wieku XVII. Przebudowany został w połowie XVIII w. przez Karola Henryka Wiedemanna w stylu saskiego rokoka. Położony obok zamku, służył wypoczynkowi i rozrywkom dworu Lubomirskich, będąc typowym maison de plaisance – domem dla przyjemności. W jego wnętrzu mieścił się teatr dworski, a wokół rozciągał się imponujący barokowy ogród w stylu francuskim. Obecnie po zakończonym remoncie konserwatorskim jest siedzibą Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie.

Zobacz więcej UM Rzeszów: Letni pałac Lubomirskich

 

Muzeum w Kolbuszowej 2

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej to skansen prezentujący kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamiesz - kujących niegdyś tereny płn. części obecnego Podkarpac - kiego, z przełomu XIX i XX w. Na niemal 30 ha ekspono - wanych jest ponad 80 obiektów dużej i małej architektury drewnianej. Są tu chałupy, budynki inwentarskie, stodoły, spichlerze, maneż, bróg, budynki przemysłów wiejskich: młyn wodny, wiatraki, kuźnie, olejarnia i garncarnia, budynki użyteczności publicznej, a także kościół św. Marka Ewangelisty. Budynki przedstawione zostały w ich natural - nych relacjach i środowisku podobnym do tego, które im kiedyś towarzyszyło. Większość wnętrz mieszkalnych i go - spodarczych urządzono sprzętami właściwymi dla danego miejsca i czasu, które jednocześnie opowiadają o codziennych zajęciach domowych Lasowiaków i Rzeszowiaków.

Strona internetowa: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

loga nowe

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search