Przeworskie Winnice

Previous Next

przeworskie03Rok założenia 2010
Właściciele Elżbieta i Dariusz Rosół

Państwo Rosołowie to bardzo pogodni, mili i sympatyczni ludzie. I takie są też wina, które produkują. W większości kupaże, o świeżym owocowym aromacie i smaku młodych dojrzewających owoców. Sprawią przyjemność każdemu, zarówno wytrawnemu smakoszowi jak i mniej doświadczonemu konsumentowi. Wszystkie wina mają swoje imiona i są to imiona członków rodziny Rosołów. Jest więc oczywiście biała półwytrawna Elżbieta i czerwony wytrawny Dariusz. A także różowy półsłodki Kazimierz (tato pana Darka) i czerwony wytrawny Maciej (syn, warto spróbować i porównać, czy równie wytrawny jak ojciec!). Imiona żeńskie to wina białe, zaś męskie – czerwone i różowe. Resztę tych rodzinnych tajemnic każdy powinien poznać sam, najlepiej podczas degustacji, które Państwo Rosołowie chętnie organizują.

Pierwszą winnicę założyli obok domu. Dziś pozostały po niej wspomnienia i kilka krzewów. Kolejna, nieco większa, miała wartość eksperymentalną – Pan Darek posadził tam kilkadziesiąt odmian zbierając bezcenne doświadczenia z uprawy najróżniejszych odmian. Obecna – właśnie ta zasadzona w 2010 roku – to ponad 2 – hektarowa winnica położona na południowo – zachodnim stoku w dolinie niewielkiej, choć kapryśnej rzeki Mleczki, na obrzeżach miasta Przeworska. Właściciele uprawiają tu wiele odmian. Najważniejsze z nich to Regent, Dornfelder, Cabernet Dorsa, Pinot Noir, Zweigelt, Leon Millot i Marechal Foch na wina czerwone, oraz Hibernal, Solaris, Palava, Traminer, Seyval Blanc, Muscaris i Bianca na wina białe.

Godne polecenia wina z Przeworskich Winnic nagradzane w ostatnich latach:
Paulina (2014) – srebrny medal, Galicja Vitis 2015
Paulina (2016) – srebrny medal, Winobranie Zielona Góra 2017
Zofia (2016) – srebrny medal, PIWI, Šardice (Morawy, Republika Czeska) 2017
Agnieszka (2016), Aleksander (2015), Magdalena (wino musujące produkowane metodą klasyczną) – odznaczone godłem Smaczne bo Podkarpackie 2017

Więcej informacji: http://www.przeworskiewinnice.pl/
Adres: 37-200 Przeworsk, ul. M. Kopernika 68
Celem umówienia degustacji poleca się kontakt bezpośredni: 502 302 822
lub pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

banner1

banner2

napis banner2

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search