Winnica Stare Siedlisko

Previous Next

Właścicielem winnicy "Stare Siedlisko" jest małżeństwo Grażyna i Ryszard Jandowie.

Winnica składa się z dwóch plantacji: w Strażowie i w Borku Starym, położona na pięknym południowo-zachodnim stoku, 220 m n.p.m. W winnicy tej (26 arów), pierwsze nasadzenia rozpoczęto w 2008 r. Winnica "Stare Siedlisko" stanowi jedno z ciekawszych miejsc dla pasjonatów winiarstwa na Podkarpaciu. Gospodarstwo enoturystyczne zlokalizowane jest na malowniczym terenie Pogórza Dynowskiego i stanowi doskonałe miejsce na organizację imprez rodzinnych, okolicznościowych oraz spotkań firmowych połączonych z degustacją win gronowych własnej produkcji i zwiedzaniem winnicy. Ryszard Janda, absolwent Akademii Rolniczej, pasjonat win i właściciel winnicy, przywrócił temu miejscu dawne tradycje, bowiem lata temu na tej ziemi gospodarowała jego rodzina. Pomysł na nazwę gospodarstwa ,,Stare Siedlisko” zaczerpnięto od miejsca, w którym stał rodzinny dom Szelów – dziadka ze strony matki obecnego właściciela. Po przodkach miłość do ziemi i pielęgnowania rodzinnych tradycji odziedziczył wnuk Ryszard Janda, i połączył ją z odradzającym się trendem zakładania winnic i produkcji własnych win gronowych. Inspirowany zagranicznymi sposobami prowadzenia gospodarstwa enoturystycznego uczynił ze swojej pasji sposób na życie. Obecnie w prowadzeniu winnicy pomaga syn Konrad – tak więc kolejne pokolenie włączyło się do pracy na „ziemi ojców”. Właściciele czynnie uczestniczą w szkoleniach winiarskich oraz enologicznych, zjazdach i konferencjach. Są świadomi, że ciągle należy się doszkalać i wymieniać doświadczeniami z innymi winiarzami.

Produkowane są tu wina białe i czerwone powstające z odmian winorośli Regent, Dornfelder, Marechal Foch, Muskat Odeski, Gruner Veltimer, Bianca i Seyval Blanc.

W odrestaurowanym budynku tzw. Domku Winiarza funkcjonują: nawiązująca wystrojem do tradycji winiarskich sala restauracyjna na 60 osób oraz klimatyczna piwnica degustacyjna, w której gospodarz przeprowadza dla zorganizowanych grup degustacje produkowanych w gospodarstwie win gronowych. Obiekt dysponuje również pokojami noclegowymi dla 10 osób. Zwiedzanie winnicy komentowane z degustacją możliwe jest po uprzednim umówieniu się.

Winnica "Stare Siedlisko" Ryszard Janda

Borek Stary 179, 36-020 Tyczyn

503 174 317

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

banner1

banner2

napis banner2

logo podkarpackie

Projekt „Odkryj Podkarpackie Winnice” jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search