Winnice Pradoliny

Previous Next

 

Winnice Pradoliny Mateusz Radek

 

Winnice Pradoliny powstały w 2014 r. Właścicielem jest Mateusz Radek, absolwent studiów enologicznych. Winnica zajmuje areał nasadzeń 3,3 ha winorośli, głównie odmian niemieckich i austriackich m.in.: Solaris, Regent, Riesling, Zweigelt, Johanniter, Seyval Blanc, Chardonnay, Cabernet Cortis.

 

To pierwsza na Podkarpaciu winnica ekologiczna oraz jedna z pierwszych w kraju winnic z „zielonym listkiem”, w której nie stosuje się herbicydów, pestycydów, środków ochrony roślin i innych toksycznych substancji. Winnica specjalizuje się w produkcji intensywnie wybarwionych, aksamitnych wytrawnych czerwonych win BIO, a także lekkich, aromatycznych półwytrawnych białych win BIO, nagradzanych podczas polskich konkursów i targów.

BIO wina dostępne są w sprzedaży w sklepach ekologicznych w całej Polsce, wybranych sklepach z winami i restauracjach. Wina można także zakupić na miejscu w winnicy. W winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki.

 

Winnice Pradoliny

Trzciana 1, 36-071 Trzciana

www.winnicepradoliny.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 694 969 329

banner1

banner2

napis banner2

logo podkarpackie

Projekt „Odkryj Podkarpackie Winnice” jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search