Winnica Notabene

Previous Next

notabene2Winnica Notabene jest młodą winnicą założoną w 2015 roku i znajduje się w miejscowości Pstrągowa koło Strzyżowa (woj. podkarpackie). Winnica prowadzona jest rodzinnie i manufakturowo.

Uprawa winorośli prowadzona jest na stoku o południowej wystawie i nachyleniu ok. 15%. Na powierzchni 0,5 ha rośnie ok. 2400 krzewów różnych odmian. W najbliższym czasie planowane jest powiększenie uprawy do 1-1,5 ha. Białe odmiany to: AURORA, SEYVAL BLANC, ADALMIINA, JUTRZENKA, HIBERNAL, SOLARIS, SIBERA, BIANCA, a czerwone: FRONTENAC, HERIDAN, MARECHAL FOCH, LEON MILLOT, REGENT.

Winnica produkuje rocznie około 2 tys. butelek wina (białe 1200 butelek i czerwone 800 butelek. W chwili obecnej Winnica Notabene w swojej ofercie posiada w sprzedaży trzy wina białe oraz trzy wina czerwone z rocznika 2018. Winnica posiada warunki do prowadzenia enoturystyki m.in. zadaszony taras do przeprowadzenia degustacji wina na ok. 20 osób, żagiel poniżej winnicy przystosowany do przyjmowania gości oraz kilka atrakcji tj. strzelanie z łuku czy huśtawka ponad winnicą.

Więcej informacji na temat winnicy można znaleźć na stronie www.winnicanotabene.pl oraz profilach społecznościowych.

Adres: Pstrągowa 126, 38-121 Pstrągowa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 531 824 040
www.winnicanotabene.pl

banner1

banner2

napis banner2

logo podkarpackie

Projekt „Odkryj Podkarpackie Winnice” jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search