Winnica Węgrzyn

Previous Next

Winnica Wegrzyn Logo

Winnica „Węgrzyn” w Węgierce założona została w 2002 r. przez trójkę przyjaciół Zbigniewa Zbyradowskiego, Małgorzatę Herman-Mruk oraz Krzysztofa Mruk, którzy postawili na wino, naturalną czystość regionu i pracę zgodną z cyklem przyrody. Pełna nazwa to Doświadczalne Gospodarstwo Enoturystyczne Krzysztof Mruk „Winnica Węgrzyn”.

 

„Węgrzyn” to historyczna nazwa najcenniejszego węgierskiego wina, którego beczka w XVI-XVIII w. osiągała bajeczną cenę 100 złotych polskich.

Winnica ma powierzchnię 96 arów, na której są odmiany szczepu m.in. Jutrzenka czy Heridan. Właściciele skupiają się na czterech gatunkach dobrych, stołowych win. W winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki. Istnieje możliwość przyjazdu całorocznie - zarówno osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

Winnica Węgrzyn

Węgierka 196, 37-560 Pruchnik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 733 599 113

 

logo2 logo1 logo3

 

Karpacki Szlak Wina został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 

 

Polityka prywatności

© Copyright 2020. ProCarpathia. All Rights Reserved Karpacki Szlak Wina

Search