Winnica Spotkaniówka została założona w 2006 roku. Jej powierzchnia to owocujące 1,35 ha, a położona jest na wysokości około 320 m n.p.m. Winnica jest przedsięwzięciem rodzinnym, co pozwala na utrzymanie wyjątkowych standardów podczas tworzenia wina. Certyfikujemy zarówno odmiany jak i roczniki, ponieważ uważamy, iż dla pasjonatów wiedza o odmianie wina jak i roczniku jest bardzo ważna. W winnicy uprawiamy 7 odmian winorośli. Są to: Bianca, Seyval Blanc, Hibernal i Souvgnier Gris na wina białe, oraz Rondo, Regent oraz Cabernet Cortis na wina czerwone. Taka ilość odmian pozwala na tworzenie różnych wariacji win, w tym wina flagowego Cuvee Polomia będące kupażem win czerwonych.
Przyjętą formułą naszych win, to sprzedaż na winnicy oraz poza nią w specjalistycznych sklepach typu wine bar, restauracjach oraz hotelach, czyli w takich miejscach gdzie wina nie są anonimowe a osoby je polecające są expertami.
Winnica również oferuje dla gości całoroczny domek winiarski ( do 6 osób) oraz zwiedzanie winnicy i degustacja win.
Serdecznie zapraszamy i polecamy nasze wina, które tworzymy z sercem i pasją.
Kontakt:
Połomia 645,
38-115 Połomia
+48 502 120 805
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Atrakcje
Tunel schronowy w Strzyżowie to schron dla pociągów sztabowych Adolfa Hitlera, a zbudowany został przez Organizację Todt w latach 1940- 1941. Znajduje się pod Żarnowską Górą w Strzyżowie. W sierpniu 1941 roku w związku ze spotkaniem Hitlera i Mussoliniego z w Stępinie, w strzyżowskim tunelu zatrzymał się pociąg sztabowy Hitlera "Amerika". Tunel został opanowany przez partyzantów AK w 1944 roku. Jest to budowla w całości podziemna o długości ok. 438 metrów i przekroju kolistym o średnicy 8,87 m. Tunel jest udostępniony do zwiedzania.
Zobacz więcej: Gmina Strzyżów - Tunel schronowy
W miejscowości Czudec najcenniejszym obiektem jest barokowy kościół Świętej Trójcy, wybudowany w latach 1721-1735 z części rozebranych murów zamku we wsi Przedmieście Czudeckie. W centrum zachował się unikalny zespół drewnianej zabudowy mieszkalnej, który zajmuje w całości płn. pierzeję rynku. Znajduje się tu także zespół dworsko-parkowy ze starym dworem z XVII w. zwanym Lamusem i nowszym z XVIII w., rozbudowanym w końcu XIX w., obecnie w posiadaniu Zespołu Szkół.
W Połomi warto zwiedzić również kościół parafialny św. Mikołaja z drugiej połowy XVI wieku, wraz z zabytkowym ogrodzeniem. Został on zbudowany z kamienia, kilkakrotnie przebudowywany, brama z dzwonnicą to początek XX wieku. W przykościelnym budynku nazywanym przez połomian „Gajówką” znajduje się małe muzeum dokumentujące życie Połomi i jej mieszkańców.