Winnica Stańkowa

Previous Next

305269991 570748958172540 3496238316091999872 n

Winnica Stańkowa położona jest w sercu Bieszczad, swoją nazwę zawdzięcza urokliwej miejscowości, w której jest położona. Naszą winnicę założyliśmy w 2014 roku i w ciągu tych kilku lat przekonaliśmy się, że panujący tu specyficzny mikroklimat pozwala na dojrzewanie gron. 

Obecnie winnica zajmuje powierzchnię 50 arów i zgodnie z zasadami zakładania winnic usytuowana jest na południowym stoku. W winnicy posiadamy następujące hybrydowe odmiany winorośli: Solaris, Seyval Blanc, Aurora, Saint Pepin, Leon Millot, Marechal Foch oraz Marquette.

Pasją uprawy winorośli „zarazili” nas niemieccy winiarze, u których pracowaliśmy na winnicach, a teraz my próbujemy przekazać naszą miłość innym.

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie winnicy, a także na degustację wina.

 

Kontakt:

Stańkowa 53,

38-711 Ropieńka

+48 669 776 392

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

 

Atrakcje

Drezyny Uherce 1Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to najmłodszy produkt turystyczny w regionie zainicjowany przez Janusza Demkowicza. Trasa kolejowa dla drezyn ma prawie 50 km długości i prowadzi bajecznymi zakątkami Bieszczadów. Drezyny wyruszają ze stacji w Uhercach Mineralnych w kierunku Zagórza – do Łukawicy. Cena za kurs 5-osobowej drezyny to w zależności od trasy 90 lub 108 zł

Zobacz więcej: Drezyny Rowerowe

 

Lesko Zamek w Lesku. Jan Kmita, inicjator założenia miasta Leska, wybudował dwór obronny, położony w miejscu obecnego zamku, którego podwaliny wzniósł Piotr Kmita, marszałek wielki koronny. Zamek, pierwotnie gotycko-renesansowy, w latach 1837–1839 został przebudowany przez Ksawerego hr. Krasickiego pod kierownictwem Wincentego Pola, który nadał mu wygląd magnackiej rezydencji w stylu włoskim. Obecnie odremontowany zabytek pełni funkcje hotelarskie. Warto się w nim zatrzymać, zwłaszcza, że wieczorami podobno można tu spotkać snującą się korytarzami tajemniczą Czarną Damę ducha Anny Kmity, która przywędrowała za mężem z opuszczonej siedziby Kmitów w Sobieniu.

Strona internetowa: Zamek w Lesku

 

Skansen w Sanoku fot Michał BosekMuzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku należy do najpiękniejszych skansenów w Europie. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne dostosowane do fizjografii terenu. Od - twarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX w. W 2011 r. oddano do użytku replikę Galicyjskiego Rynku, który otacza 26 budynków par - terowych: karczma z kręgielnią, poczta, urząd gminy, remiza, apteka, domy żydowskie, sklep, trafika, warsz - tat ślusarsko-kowalski oraz zakłady: stolarski, fryzjerski, krawiecki, szewski, zegarmistrzowski i fotograficzny.

Strona internetowa: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

 

muzeum Sanok 7Zamek Królewski w Sanoku (XV-XVI w.) jest siedzibą Muzeum Historycznego. W jego zbiorach znajduje się jedna z cenniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce – ponad 1200 eksponatów, w tym najwcześniejsze przykłady malarstwa cerkiewnego – ikony oraz przedmioty liturgiczne (utensylia, krzyże ręczne drewniane i polichromowane, enkolpiony, zawieszki, chorągwie, szaty, starodruki) pochodzące z istniejących bądź nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy. Uzupełnia ją kolekcja sztuki sakralnej kościoła rzymskokatolickiego i ceramika pokucka. W oddanym w 2013 r. nowym skrzydle zamkowym umieszczono Galerię Zdzisława Beksińskiego (największy zbiór obrazów tego artysty w Polsce) oraz przeniesioną z Warszawy pracownię malarza, pieczołowicie odtworzoną na miejscu.

Strona internetowa: Muzeum Historyczne w Sanoku

 

loga nowe

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search