Winnica Zamkowa

Previous Next

zamkowa6Najbardziej oczywistym skojarzeniem dla miejsca, w którym znajduje się Winnica Zamkowa jest „Zemsta” Aleksandra Fredry.

Inspiracją do jej powstania była historia skłóconych ze sobą właścicieli dwóch części zamku Kamieniec w Odrzykoniu: Piotra Firleja (pierwowzór Cześnika) i Jana Skotnickiego (pierwowzór Rejenta). Historia kończy się jednak dobrze – ślubem potomków obu rodów. Widok miejsca akcji fredrowskiego arcydzieła - zamku Kamieniec - będzie nam towarzyszył przez cały pobyt w winnicy. Przy odrobinie szczęścia doświadczymy pięknego widoku murów oblanych czerwienią zachodzącego słońca, a także bogaty bukiet i smak produkowanych w Korczynie z największą pieczołowitością win.

Winnicę obsadzono wyłącznie odmianami hybrydowymi. Na wina czerwone: Maréchal Foch, Leon Millot, Rondo, Regent, Cabernet Dorsa. Na wina białe: Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Solaris. W produkcji dominują wina jednoodmianowe, ale wytwarzane są też udane kupaże win czerwonych. Używając pewnej przenośni właściciel, Pan Marek Stodółka, nie spuszcza winnicy z oka ani na moment. Z dumą, podkreśla, iż „każde winogrono mają z żoną w ręce” i nie ma w tym bynajmniej przesady. To prawdziwa przyjemność obserwować, jak pielęgnują winnicę, słuchać jak opowiadają o swoim winie a także uczestniczyć w zaaranżowanej przez nich degustacji.

Nagradzane ostatnio wina z winnicy Zamkowej
Regent, 2015, Cuvee-3, 2016 – medale srebrne
Maréchal Foch, 2016, Hibernal, 2016 – medale brązowe, wszystkie w konkursie ENOEXPO podczas Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®
Hibernal, 2016 – złoty medal, Muvina, Prešov (Słowacja, 2017)
Regent – srebrny, oraz Hibernal i Cuvve-3 – brązowe, II Międzynarodowy Konkurs Win Tuchów 2017

Możliwe są odwiedziny indywidualne, jak również organizacja degustacji dla grup (do 40 osób). Wyłącznie po wcześniejszym umówieniu

Adres Winnicy: Beata i Marek Stodółka, ul. Podzamcze 14, 38-420 Korczyna
tel.: +48 608 007 890
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona winnicy: http://www.winnicazamkowa.pl

 

banner1

banner2

napis banner2

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search