Winnica Dwie Granice

Previous Next

dwie granice2To co w winie najbardziej pociąga właściciela Dwóch Granic, pana Marka Nowińskiego, to aromaty. "Staramy się wydobywać charakterystyczne cechy każdej odmiany, ale także terroir, miejsca w którym wino się rodzi" - brzmi filozofia tutejszych winiarzy.

Jest wdrażana z sukcesem, czego potwierdzeniem są liczne medale. Dwie Granice to de facto także dwie winnice. Pierwszą założyli Państwo Lidia i Marek Nowińscy w 2004 roku w Przysiekach koło Jasła. Z ziemi jasielskiej wywodzi się rodzina Pani Lidii. Inaczej dla Pana Marka, urodzonego Warszawianina, przyjazd na ten teren to odkrycie nowych i – jak często podkreśla – pięknych miejsc a także poznanie wspaniałych ludzi z ich kulturą i tradycjami.

Po 10 latach hektarowa winnica w Przysiekach stała się niewystarczająca dla pełnej pasji rodziny winiarzy, dlatego założono drugą, większą i systematycznie obsadzaną, na południowym i południowo - wschodnim stoku w Bączalu Górnym. Powierzchnia obu to ponad 6 hektarów. Obecnie uprawiane odmiany to Rondo, Regent, Leon Millot, Svensson Red, Cabernet Cortis, Jutrzenka, Johanniter, Seyval Blanc i Bianca. Nowe nasadzenia w Bączalu to będzie przede wszystkim Chardonnay, Riesling i Furmint. Docelowo winnica będzie liczyć 24 tys. krzewów, z czego 3/4 to będą odmiany na wina białe.

Ważnym elementem jest doskonale zorganizowane zaplecze degustacyjne winnicy, zlokalizowane w Przysiekach, które o każdej porze roku jest w stanie przyjąć zarówno gości indywidualnych jak i całkiem duże grupy.

Nagradzane ostatnio wina z winnicy Dwie Granice:

Regium (czerwone,2015) – srebrne medale na kokursach win Víno Šírava 2017 oraz VINO DUŠA 2017 (oba Słowacja).
Sibona (białe, 2016) – brązowy medal, IV Konkurs Polskich Win Jasło 2017
Idylla (białe, 2016) – srebrny medal, IV Konkurs Polskich Win Jasło 2017

Adres: Przysieki 412, 38-207 Przysieki (koło Jasła)
Tel. Sommelier/Sklep - 693-562-380; Mistrz Winiarni - 888-471-836

Strona winnicy: http://www.winnicadwiegranice.pl

© Copyright 2020. ProCarpathia. All Rights Reserved Karpacki Szlak Wina

Search