Winnica Dwór Kombornia

Previous Next

Winnica Dwór Kombornia położona jest na terenie zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni. Dwór Kombornia to ziemiańska siedziba, której historia sięga XVI w. Jest jednym z lepiej zachowanych zespołów rezydencjonalnych na Podkarpaciu. Obejmując powierzchnię 10 hektarów mieści czterogwiazdkowy, butikowy Hotel SPA z bogatą infrastrukturą Wellness, Salon Win Karpackich, Centrum Konferencyjne i Bankietowe oraz komfortowy trzygwiazdkowy Hotel Wine Garden. Mała, początkowo 5-arowa winniczka posadzona została w 2012 roku, po wschodniej stronie dworu, obok malowniczych ruin XVI-wiecznego spichlerza. Właściciele obiektu, Marzanna i Ryszard Skotniczny, winem interesują się od dawna. Decydując się na założenie winnicy kierowali się winiarskimi tradycjami tego miejsca. Niegdyś, leżące przy trakcie węgierskim, piwnice dworskie w Komborni pełne były nie tylko węgierskiego wina. Istnieją historyczne przekazy świadczące o zaangażowaniu dawnych właścicieli Komborni w budowę samego traktu, dzięki któremu wina od południowych sąsiadów trafiały na stoły polskich królów i szlachty. Winnica obecnie ma powierzchnię 10 arów, natomiast w nowej, planowanej lokalizacji zostanie dwukrotnie powiększona. Na początek gospodarze zdecydowali się na sprawdzone odmiany: Rondo, Seyval Blanc i Jutrzenka. Oprócz odmian przerobowych planują także nasadzenia odmian deserowych. W trakcie spotkań kulinarno-degustacyjnych, nierzadko połączonych z koncertami muzyki live, organizowanych przez gospodarzy, szczególne miejsce zarezerwowane jest dla win pochodzących z innych winnic Podkarpacia.

Salon Win Karpackich został stworzony w będących świadkami tamtych czasów, zabytkowych piwnicach zespołu dworskiego. Aby wino mogło być zaprezentowane w Salonie musi pochodzić z regionów położonych na obszarze Karpat, być uznane w swoim regionie lub kraju pochodzenia. Dzięki temu odwiedzając Salon, goście mogą odbyć enologiczną podroż degustując interesujące, reprezentatywne dla danego regionu wina, w tym także polskie wina z Podkarpacia. Goście odwiedzający Salon mogą samodzielnie, według swojego wyboru, przez 60 lub 90 minut degustować wszystkie wina otwarte do degustacji lub skorzystać z programu degustacji komentowanych. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można spróbować win z Karpat w formie czasowej w tak znacznej ilości. Ich różnorodność sprawia też, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Naturalne walory ziemiańskiej, wiejskiej rezydencji sprawiają, że Dwór Kombornia jest miejscem idealnym na ucieczkę od hałaśliwej rzeczywistości i nieśpieszne smakowanie życia nie tylko dla enoturysty. Stylowe wnętrza kryją komfortowe indywidualnie aranżowane pokoje. Dwie restauracje zapraszają by posmakować dobrej kuchni. W Strefie Wellness i w bogatej ofercie zabiegów w SPA goście znajdą wszystko, co potrzeba, by poczuć błogi relaks, odprężenie i przypływ sił witalnych. Nawet zabiegi pielęgnacyjne oparte o dobroczynne działanie skórek winogron...

Winnica Dwór Kombornia
Marzanna i Ryszard Skotniczny
38-420 Korczyna
Kombornia 1
tel. +48 13 435 43 60
e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
www.DworKombornia.pl 

banner1

banner2

napis banner2

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search