Winnica MalGaleria

Previous Next

Klimat tego niecodziennego miejsca tworzą sztuka, znakomite trunki oraz małżeństwo artystów Małgorzata i Bogdan Samborscy.

Oboje absolwenci krakowskiej ASP, sięgają po różne formy i techniki artystyczne: malarstwo, kolaż, ceramika, rzeźba.... Ich dom to jednocześnie galeria prac własnych i przyjaciół, miejsce spotkań i warsztatów. Można tu zobaczyć prace artystów z Jasła, bliższej i dalszej okolicy. Obok licznych prac własnych przez większą część roku dostępne są wystawy czasowe, w trakcie których możliwy jest również zakup interesujących prac (co z pewnością jest interesującą propozycją dla wszystkich miłośników sztuki i piękna w najbliższym otoczeniu). W MalGalerii można się też zapisać na warsztaty, przede wszystkim ceramiczne, choć jak wspomnieliśmy powyżej, właściciele operują różnymi technikami artystycznymi i taką też mają ofertę dla zainteresowanych.

Obok domu niewielka winnica a w niej Aurora, Seyval Blanc, Cascade, Leon Millot, Marechal Foch. Pan Bogdan produkuje z nich wino, a także koniak, który jest potem bazą do wytworzenia Nalewek Artystycznych. Spróbować mogą ich goście galerii, uczestnicy wernisaży i warsztatów. Skład nalewek to sekret - jest efektem wielu lat poszukiwań i eksperymentów. „Każda nalewka, a zwłaszcza artystyczna, to efekt wielu lat obserwacji i poszukiwań, i to też jest sztuka, która dodatkowo wzbogaca doświadczenie sztuk wizualnych” – podkreśla Pan Bogdan.

MalGaleria czynna jest codziennie. Zwiedzanie w grupie i warsztaty – po wcześniejszym uzgodnieniu

Adres:
ul. 17 Stycznia 189c, Jasło 38-200

Tel. 502 138 602

http://blog.malgaleria.com/
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

banner1

banner2

napis banner2

logo podkarpackie

Projekt „Odkryj Podkarpackie Winnice” jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search