Winnica Arbor

Previous Next

265605850 364031822196476 8733910227549093003 n

Winnica Arbor położona jest w miejscowości Bolestraszyce k. Przemyśla na wysokości ok. 250 m n.p.m. i zajmuje 0,5 ha z nastawieniem na dalszy rozwój. Obecne nasadzenia na wina czerwone obejmują odmiany: cabernet cortis, regent, roesler, leon millot, marquette, a na wina białe: seyval blanc, solaris, muscaris, prairie star. W sumie winnica posiada ponad 2000 krzewów z niewielką przewagą na wina czerwone.
Większość prac wykonywana jest ręcznie, łącznie z odchwaszczaniem, bez używania środków chwastobójczych. Właściciele chcą, żeby wina były jak najzdrowsze.

 

W winnicy znajduje się drewniana altana z grilowędzarnią oraz palenisko na gorący kociołek i ogniska, które umożliwiają zorganizowanie spotkań oraz degustacji.
Winnica znajduje się tuż przy Arboretum, z którego słyną Bolestraszyce. W odległości ok. 300 m od winnicy znajduje się Villa Bolestraszyce, która świadczy usługi hotelarskie i gastronomiczne, natomiast w odległości ok. 800 m znajduje się Fort pancerny główny XIII San-Rideau – jeden z najważniejszych elementów Twierdzy Przemyśl – trzeciej największej twierdzy w Europie w czasie I Wojny Światowej.
Tak więc wizytę w winnicy można połączyć z ciekawym programem historyczno-przyrodniczym, zawierającym elementy interesujące dla odbiorców ze wszystkich grup wiekowych.
W 2021 r. roku wina z Winnicy Arbor trafiły do sprzedaży.

 

Kontakt:

Bolestraszyce 174 a,

37-722 Wyszatyce

+48 694 415 626 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

Instagram

 

Atrakcje

Bolestraszyce arboretumArboretum Bolestraszyckie należy do najcenniejszych zabytków przyrody i kultury małopolskiej, obejmuje park, sad pomologiczny, szkółki oraz klasycystyczny dwór. Nawiązuje do starych tradycji małopolskich ogrodów, w szczególności do Sieniawy Izabeli Czartoryskiej, Dubiecka Krasickich i Zarzecza Magdaleny Dzieduszyckiej Morskiej. Podobnie jak ogrody botaniczne w Krakowie i w Lublinie jest jedną z placówek zajmujących się gromadzeniem i udostępnianiem kolekcji roślin, a także czynną ochroną flory.

Strona internetowa Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach

 

Fort XII WernerForty Twierdzy Przemyśl. W bliskiej odległości od winnicy znajduje się kilka fortów Twierdzy Przemyśl. Nawet samo arboretum jest wzbogacone o taką wielką atrakcję, włączono do jego powierzchni Fort XIII Twierdzy Przemyśl – znany jako San Rideau (z fr. Osłona Sanu). Natomiast w Żurawicy, niecałe 5 km od nas usytuowany jest jednowałowy fort altyleryjski - Fort W XII Werner. Jest on całorocznie udostępniony dla zwiedzających, znajduje się tam muzeum odwołujace się do historii fortu i lat I wojny światowej.

Strona internetowa Fortu W XII Werner 

 

PrzemyślNajważniejszą, centralną częścią Starego Miasta w Przemyślu jest jego główny plac – Rynek. Stojące wokół niego zabytkowe, mieszczańskie kamienice i obecny ratusz nadały otoczeniu pewną regularność. Przemyski Rynek, na przekór większości głównych placów starych miast, jest pochyły. Ciekawostką na Rynku jest Pomnik Niedźwiedzia, symbolu miasta, stojący w środku fontanny. W jego pobliżu znajdziemy także brązową rzeźbę przedstawiającą siedzącego na skrzyni z amunicją Wojaka Szwejka.

Zobacz więcej o mieście Przemyśl 

 

MNNZPMuzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu założone w 1909 r. z inicjatywy miejscowych działaczy społecznych przez 100 lat swojego istnienia zajmowało różne siedziby, aby wreszcie w 2008 r. swoimi zbiorami – największymi w województwie podkarpackim – wyposażyć jeden z najnowocześniejszych gmachów muzealnych w Polsce. W kolekcji muzeum znajduje się ponad 200 000 eksponatów. Na szczególną uwagę zasługują zgromadzone tu judaika oraz dzieła sztuki sakralnej polskiej i ukraińskiej. Oddziałami tej placówki są Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

Zobacz więcej: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

loga nowe

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search